Інфанта Ісабель Киафа Еухенії – Алонсо Санчес Коельо

Інфанта Ісабель Киафа Еухенії   Алонсо Санчес Коельо

Портрет Ісабель Киафи Еухенії можна вважати зразком іспанського парадного портрета коронованої особи. На темному тлі бархатистому перед нами стоїть зовсім юна жінка, майже дівчинка, затягнута, як в кирасу, жорсткий корсет свого церемонного сукні. Одна її рука стискає хустку, а друга спочиває на спинці темно-червоного крісла.

Ця улюблена дочка Філіпа II і його третьої дружини, Исабели, принцеси з дому Валуа, рідної сестри знаменитої королеви Марго, проживе довге життя. Вона проявить себе як справедлива і мудра правителька Фландрії, багато зробила для припинення війни між Нідерландами та Іспанією. Її правління стане часом розквіту наук і мистецтва, яким вона буде протегувати. Але все це – в майбутньому. А зараз на нас з портрета дивиться спокійний і впевнений погляд юної принцеси в білій сукні з мереживами, золотим шиттям, перлами й коштовностями; шістнадцятирічної, їй належить подорож з дому в далеку і воюючу країну.

Художник чудово передав дівочу припухлість личка, яку не може приховати серйозність, навіть жорсткість її погляду. Губи, ще за дитячому припухлі, надають особі примхлива вираз. Маленькі набеленние руки унизані кільцями. Крім обличчя і рук у портреті все інше – це плаття, йому приділено особливу увагу. Біле, з жорсткою парчі, воно заткано золотом і багато прикрашене дорогоцінним камінням. Тканина сукні настільки щільна, що форма, яку воно утворює, абсолютно позбавлена складок. Жорсткий і колючий комір підпирає юне обличчя вже не за дівочі пильно задивлений очима.

Майстерно виписано золоте намисто, навколишній щільно закриту сукнею шию. Майже відчутними здаються дорогоцінне каміння, прикрашають пасок і гудзики на сукні принцеси. Все повинно служити для затвердження значущості портретованої. Разом з тим, з якою легкістю художник зумів все це зробити. Він вирішив всі поставлені перед ним завдання – і насолоджувався красою ніжної руки, що стискає хустку. Щоб яскравіше відтінити другу руку, він поклав її на спинку червоного крісла. З очевидним замилуванням він зображує і вінчає принцесу хитромудру шапочку, прикрашену перлами і пір’ям.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Інфанта Ісабель Киафа Еухенії – Алонсо Санчес Коельо.