Інфанта Марія Маргарита, дочка короля Філіпа IV, короля Іспанії – Дієго Веласкес

Інфанта Марія Маргарита, дочка короля Філіпа IV, короля Іспанії   Дієго Веласкес

Творчість Веласкеса, одного з найбільших майстрів XVII ст., увійшло в скарбницю світового мистецтва. Веласкес народився в небагатій дворянській сім’ї в Севільї, там же він навчався живопису у Ф. Еррери Старшого і у Ф. Пачека. У 1617 художник отримав звання майстра, а в 1623 переїхав в Мадрид, де був призначений придворним художником і отримав виключне право – писати портрети короля.

В його обов’язки входило прикраса палаців, організація святкувань, прийомів, поповнення королівського зібрання художніми творами. Майже весь час живописця йшло на виконання волі пана – короля Філіпа IV.

Однак це не завадило Веласкесу перевершити сучасників не тільки за мистецьким рівнем, але і за сміливістю і новизною втілення своїх ідей у живопису. Він створював своєрідні парадні портрети, історичні та міфологічні картини, твори побутового жанру.

Портрет інфанти Маргарити Марії був створений у період найвищих творчих звершень майстра. Веласкес одним з перших в іспанському мистецтві звернувся до образів і сцен з народного життя. Кращі твори цієї тематики – картини “Сніданок” ; “Водонос” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Інфанта Марія Маргарита, дочка короля Філіпа IV, короля Іспанії – Дієго Веласкес.