Інтер’єр кафе – Едуард Мане

Інтерєр кафе   Едуард Мане

Безліч полотен французьких художників другої половини 19 століття, в тому числі і Едуарда Мане, зображують різноманітні сценки та сюжети, що відбуваються в кафе. Адже в той час кафе було ще і клубом за інтересами – завсідники закладу якщо вже і не були друзями, то обов’язково знали один одного. Чоловіки проводили час за більярдом, доміно або картами, в той час як жінки розважалися бесідами і легкими фруктовими настоянками. Жінки, які вживали міцні спиртні напої, а вже тим більше курили, вважалися дівчатами легкої поведінки.

Сам Едуард Мане не обходив стороною нічне життя французької столиці і був своєю людиною у багатьох закладах Парижа. Тут він не тільки насолоджувався кухнею, він ще зустрічався зі своїми друзями. Багато відомі письменники і художники починали свою кар’єру в натовпі нічного кафе.

У своїй роботі “Інтер’єр кафе” Едуард Мане зобразив звичайну буденну сценку. Кафе заповнений безліччю людей, але всі вони зливаються в безлику юрбу. Погляд художника вихоплює тільки фігуру жінки, яка прийшла в кафе, щоб випити, але обличчя її залишається для глядача загадкою. Художник показав її одягом і зачіскою, що вона володіє хорошим достатком.

Цій картині Едуарда Мане притаманна певна монотонність, на ній відсутня буйство фарб, властиві художнику. Але картина “Інтер’єр кафе” і гарна своєю простотою, вона зачаровує своєю буденністю. Великий художник, яким, без сумніву, був Едуард Мане, у найпростішій непримітній ситуації знайде матеріал для створення геніального шедевру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)