Інтер’єр Мечеті – Жан-Леон Жероме

Інтерєр Мечеті   Жан Леон Жероме

Мечеть – мусульманське богослужбове архітектурне споруду. Являє собою окремо стояча будівля з куполом-гамбизом, іноді мечеть має внутрішній двір.

Флігелем до мечеті прилаштовуються вежі-мінарети числом від одного до дев’яти. Молитовний зал позбавлений зображень, але на стінах можуть бути написані рядки з Корану арабською. Стіна, звернена до Мекки, відзначена порожньою нішею, міхрабом в якій молиться імам.

Праворуч від міхрабу розташована кафедра-мінбар, з якої проповідник імам читає свої проповіді вірянам під час п’ятничної молитви. При мечетях, як правило, працюють школи-медресе. Вже в кінці VII століття встановилося відмінність у залежності від призначення і функцій між: квартальна мечеть – мечеть щоденної п’ятикратної молитви; соборна джума-мечеть – мечеть для колективної молитви, здійснюваної всією громадою; кабірі – центральна столична мечеть; мусалла – загальноміська мечеть, у вигляді відкритої площі.

Соборна мечеть переживає розквіт в епоху Омейядів, коли її архітектурні форми і багатство декоративного оздоблення повинні були продемонструвати велич правителів і матеріальне благополуччя, процвітання мусульманської громади. Паралельно з цим, прості мечеті набувають велику різноманітність форм і часто мають районне значення, виконують роль придворного святилища вбудованого в палац правителя, служать місцем щоденної індивідуальної молитви та проведення похорону.

У всіх мусульманських культових споруд є одна загальна риса – вони орієнтовані строго на Каабу в Мецці. Це направлення на Каабу називається кібла. Від нього отримала свою назву і задня, звернена до Каабі, стіна якого молитовного будинку в ісламі, яка теж називається кибла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Інтер’єр Мечеті – Жан-Леон Жероме.