Інтер’єр сікстинської капели – Мікеланджело Буанарротти

Інтерєр сікстинської капели   Мікеланджело Буанарротти

Коли Мікеланджело отримав від папи Юлія II замовлення на фреску для Сікстинської капели, її склепіння своїм оформленням нічим не відрізнявся від склепінь більшості тогочасних церков – він був просто усипаний блискучими цятками зірок на синьому тлі.

Юлій II припускав між арками написати фігури дванадцяти апостолів, а сам стеля покрити відповідним орнаментом. Але Мікеланджело переконав папу Юлія II у неспроможності його задуму і отримав повну свободу творчості.

Мистецтво розпису стель відомо з давніх часів, але поступово виявилось забуто. Інтерес до нього з’явився тільки наприкінці п’ятнадцятого століття. Першу таку розпис створив в Мантуї Андреа Мантенья, як би разомкнув внутрішнє простір приміщення. Для цього він використовував перспективу “sotto in su” , при якій всі фігури ширяють у просторі над глядачем.

Через сто років в схожій техніці працював Аннібале Каррачи у палаці Фарнезе. У XVIII столітті Джованні Баттіста Тьєполо зробив цілий ряд декоративних стельових і настінних розписів, виконані в техніці фрески, так і маслом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Інтер’єр сікстинської капели – Мікеланджело Буанарротти.