Інтер’єр Старої церкви в Амстердамі під час служби – Эманюэл де Вітте

Інтерєр Старої церкви в Амстердамі під час служби   Эманюэл де Вітте

Эманюэл де Вітте – нідерландський художник, майстер інтер’єрного та побутового жанрів. У Національній галереї зберігаються дві картини Вітте – обидві зображують Стару церкву в Амстердамі. Приміщення храму представлено на них з різних точок зору.

Живописець у результаті багаторічного художнього досвіду в порівняно вузькій спеціалізації досяг надзвичайної майстерності в передачі перспективи великого соборного простору. Причому йому однаково вдавалися як зображення реальних церков, так і художні фантазії на теми їх інтер’єрів.

Справедливості заради потрібно відзначити, що в другій половині життя, після 1650, майстер звернувся до зображення світських інтер’єрів, досвід виявився позитивним. Таким чином, картини Вітте, хоча і обмежені вузькою тематикою, представляють всередині її надзвичайну художню цінність.

Глядач відчуває себе всередині собору, причетним традиційної життя нідерландців, свідком їх повсякденних справ і звичок. Привертає увагу і соціальний аспект, простір розділено на дві частини: в задній відбувається проповідь, на ній – виключно чоловіки, в ближній по-світськи спілкуються жінки і діти. Здається, ніби це продовження вулиці, тут присутні навіть собаки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Інтер’єр Старої церкви в Амстердамі під час служби – Эманюэл де Вітте.