Інвалід, що подає прохання Наполеону на параді гвардії перед палацом Тюїльрі в Парижі – Орас Верне

Інвалід, що подає прохання Наполеону на параді гвардії перед палацом Тюїльрі в Парижі   Орас Верне

Картина була виконана в липні 1838 р. на прохання імператора Миколи I, який запропонував сюжет цієї картини і попросив включити в композицію епізод з Інвалідом, яка подає прохання Наполеону. “Ця картина залишиться в моєму кабінеті. Я хочу завжди мати перед очима імператорську гвардію, бо вона могла розбити нас”, – сказав Микола I, віддаючи розпорядження про приміщенні нової картини в Зимовому палаці.

По всій видимості, на полотні зображений один з парадів 1808 – 1809 рр.. і представлені знамениті наполеонівські генерали, серед яких Дюрок і Ласаль, Ланн і Мюрат, Нею і Брюн, Бессьер і Бертьє, Андох Юно і Євген Богарне, Мортье і Дорсенн, Коіб і Лефевр-Денуэтт. Сюжет “Парад в Тюїльрі” привертав увагу французьких художників. До нього зверталися Карл Верне – батько і вчитель Ораса, Т. Ноде, пізніше – В. Белланже.

Однак Орасу Верне вдалося перевершити всіх своїх попередників і послідовників. Полотно Ораса Верне довгі роки перебували в запасниках Державного Ермітажу, деякі дослідники вважали його втраченим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Інвалід, що подає прохання Наполеону на параді гвардії перед палацом Тюїльрі в Парижі – Орас Верне.