Ірис – Альфонс Муха

Ірис   Альфонс Муха

Альфонс Муха – чеський художник, майстер рекламної та театральної афіші. Він працював у стилі Арт-нуво, був прекрасним графіком і колористом. Його ім’я мало відоме в нашій країні, але у всьому світі його шанують як видатного представника стилю модерн. Арт-нуво – це декоративний орнаментальний стиль, елементи якого сходять до японської культури.

Ці елементи видозмінив і вніс у новий стиль майстер по кераміці Ф. Бракмон. Альфонс Муха зумів звести цей стиль в розряд культу. Символом Арт-нуво є квіткові мотиви, плавні зігнуті лінії, стилізовані природні форми, які не мають тіні. Альфонс Муха розвивав цей стиль та прикметою його творчості стали фігури молодих прекрасних чарівних дівчат, вписаних в систему символів, квіткових мотивів і арабесок.

З’явилося навіть назва творчості художника – “стиль Мухи”, який був поширений в Європі повсюдно. Основна техніка, в якій працював художник, була літографія. У 1898 році художник створив серію декоративних панно, під назвою “Квіти”. Вона являє собою чотири картини, на яких зображені троянда, гвоздика, лілія та ірис. Квітка представлений в образі гарної дівчини, постать і пластика нагадує певний квітку, а також передає емоції і настрій від кожного зображуваного квітки.

Картина “Ірис” – це вертикальне полотно, на якому зображена витончена дівчина в легкому вбранні, що покриває чудово складену фігуру, в оточенні безлічі квітів ірису. Локони рудуватих волосся на голові дівчини нагадують пелюстки ірису, а пластика її тіла – ніжна квітка в цілому. Панно виконано в теплій колірній гамі з невеликими вставками блакитного кольору. Творчість Альфонса мухи має свій індивідуальний неповторний стиль. Через свої декоративні твори він передавав любов людям.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)