Іриси – Клод Моне

Іриси   Клод Моне

Клод Моне писав картину “Іриси” з 1914 по 1917 рік. Він був справжнім майстром пейзажів, видатним імпресіоністом. Досить часто він виходив працювати на пленер, більшість його робіт створювалися в живій обстановці. Художник дотримувався думки, що робота на природі додає картинам жвавості і динаміки. Якщо писати їх сидячи в майстерні, можна упустити багато важливі деталі, до того ж не вдасться досягти такого ефекту натуральності, який можна отримати в житті. При роботі вдома художник заздалегідь знає, як буде виглядати те, що він зібрався малювати, а в житті можуть статися несподівані речі, які можуть кардинально змінити всю картину.

Моне винайшов багато власних технік і методів, які сильно допомагали йому при створенні його полотен. Багато інші живописці користувалися його порадами. В процесі написання картин він завжди намагався відволіктися від усього стороннього, він повністю переймався об’єктом зображення, а коли у нього з’являлося деяке враження, переносив його на полотно. Враження є втіленням думок художника про те предметі, який він розглядає.

На цьому полотні зображені прекрасні іриси. Вони нагадують собою море, вабить своєю глибинною красою. У пейзажі багато відтінків фіолетового і синього, які чудово поєднуються і зливаються один з одним. Художник спеціально, як правило, не робить чітких контурів і дрібних деталей. Виразність картині надають великі і об’ємні мазки, якими вона виконана, це нагадує собою техніку Імпасто. Іриси, виконані такими мазками, виглядають казковими і повітряними.

Головним завданням Моне була не чіткість кордонів зображуваних об’єктів, а передача цього враження від них. Якщо розглянути картину, то можна помітити, що детально зображені всього кілька квіток. В його творі квіти символізують собою безодню, яка вабить до себе всіх, хто спостерігає за її красою.

Художник завжди був майстром по підбору фарб, які в кожній картині вражають глядачів своїми свіжими барвами. Він пропускає кожен відтінок через себе, відчуває всі кольори, знає всі їх достоїнства і недоліки, все це допомагає йому створювати такі приголомшливі твори. Моне не любив робити акценти на певних деталях, він вважав, що потрібно сприймати картину цілком. Це допоможе глядачеві побачити відбитий шматочок світу очима художника, відчути його емоції, закладені в полотно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)