Іриси в Хорикири – Утагава Хиросигэ

Іриси в Хорикири   Утагава Хиросигэ

Село Хорикири-мура, яка знаходилася на півночі від острова Мукоэдзима, до південно-захід від річки Аясэгава, була відома плантаціями півників та півонії. Землі її розташовувалася в низині, грунту були вологими, тому іриси, потребують багато вологи, росли тут добре.

У другій половині епохи Едо тут росло близько п’яти тисяч ірисів ста тридцяти різновидів. Їх вирощували на рисових полях, між рядами квітів лежали дерев’яні помости. Хорикири-мура знаходилася поблизу Едо, сюди було прийнято приїжджати влітку, в пору цвітіння ірисів, для ханами. Величезні квіти ірисів зображені на передньому плані гравюри, вони декоративні та орнаментальни.

На другому плані гравюри ледь помітні фігури городян. Ці квіти були особливо популярні в часи Хиросигэ. Особливо великим попитом вони користувалися п’ятого травня – Свято хлопчиків, так як квітка був одним з головних символів свята. Він зробив свій вплив і на символіку модерну, що ввібрав в себе багато складових японської художньої традиції. Колірні зміни в аркуші пізнього видання торкнулися кольору ірисів переднього плану. Темно-синя смуга проходить тепер не по крайці воли на другому плані, а по нижньому краю аркуша. Смуга бокаси у верхнього краю гравюри стає ширше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Іриси в Хорикири – Утагава Хиросигэ.