Іспанська танцівниця в мереживний мантильї – Мері Кассат

Іспанська танцівниця в мереживний мантильї   Мері Кассат

Мрія Кассат побувати в Іспанії здійснилася в 1872 році. Вражень від поїздки було предостатньо, їх позитивний вплив на творчість художниці помітно по серії полотен, пов’язаних з іспанської темою.

Прагнення відвідати цю країну виникло у неї, швидше все, після знайомства в 1867 році з роботами Мане, прихильника все, що пов’язано з Іспанією, так і більша частина Європи у той час була під чарівністю всього іспанського. Завдяки виставці картин Мане, Кассат зрозуміла, що зможе використовувати в своїй творчості досвід відомих художників минулого. До стилю Мане, явно відрізнявся модернізмом, вона гармонійно “подмешивала” лінію Курбе, з його реалізмом, наповненим романтичними мотивами. Сюжети картин іспанської теми вона вибирала, в основному, традиційні.

Робота, що яскраво ілюструє художню манеру Кассат цього періоду, називається “Іспанська танцівниця в мереживний мантильї”. Художниця дотримується певну стриманість в деталях, не перевантажуючи їх етнографічної складової. Композиція вийшла “обрізаною”, завдяки чому вся увага приділяється жесту героїні, а також її проникновенному, “цепляющему” погляду. Вже з’являються перші паростки, які сигналізують, що імпресіоністичний стиль не за горами: колорит, в парі з освітленням.

Стриманість, яку Кассат тут проявила в деталях, стане з часом однією з відмінних особливостей її робіт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Іспанська танцівниця в мереживний мантильї – Мері Кассат.