Іспанський гітарист – Едуард Мане

Іспанський гітарист   Едуард Мане

Картина Е. Мане “Іспанський гітарист” або “Гитарреро”, а також портрет батьків – дві роботи створені художником в 1860 році; відносяться до перших полотнам Мане, схваленим суворим журі Паризького салону в 1861 році.

У картині “Іспанський гітарист”, Мане, для якого роботи Веласкеса і Гойї були еталоном творчості, зумів так явно передати почуття співака, що на схожість з роботами великих іспанців вказав критик Теофіл Готьє, зазначивши, що він навіть зміг відчути виходить від музиканта талант. Хоча думку Готьє в той час не мало особливої цінності, але коли граф де Ньюверкерке проголосив ім’я Мані в якості лауреата Салону, тріумфу молодого художника не було меж.

За образу від Кутюр, невтішно отозвавшегося про твір “Любитель абсенту” було отримано задоволення, тепер можна йти своїм шляхом?

Вперше відвідати Іспанію Мане вдалося в 1865 році, але і до цього часу, і після, вплив іспанської живопису, як і всього, що пов’язане з цією країною, грало для нього значну роль.

Вважають, що робота “Гитарреро”, була написана під враженням від андалузького гітариста Уерта, хоча позував, який виступав на іподромі Ієронім Босх. Те, що на картині, гітарист – лівша, було помічено пізніше, але міняти положення, Мане не став.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Іспанський гітарист – Едуард Мане.