Історія Купідона і Психеї – Якопо дель Селлайо

Історія Купідона і Психеї   Якопо дель Селлайо

Якопо дель Селлайо, художник, що працює в манері Боттічеллі, написав дві панелі, на яких розказана історія любов Психеї і Купідона. Тут ми бачимо першу частину цього міфу. На віллі, в лівій частині картини, відображене зачаття і народження дочки Аполлона Психеї, яка потім скрізь зображено в білому платті.

Її краса викликала заздрість у Венери, послала свого сина Купідона змусити Психею полюбити кого-небудь з потворних. Коли Психея з’являється перед своїми шанувальниками, Купідон, пролітає над ними, закохується в Психею і вже не може виконати свою місію. Оракул велить Психее піднятися на високу гору, на вершині якої її підхоплює вітер, і вона пливе по повітрю вниз і засинає. У правій частині картини Психея – в розкішному будинку, що належить Купідону, де її відвідують заздрісні сестри.

Купідон заборонив їй дивитися на нього, але сестри вмовляють поглянути на коханого. Побачивши Купідона, вона закохується в нього. В цю мить крапля гарячого масла від світильника падає на щоку Купідона, і, розгніваний, він залишає її. Намагаючись утримати коханого, Психея вистачає Купідона за щиколотку. На парній панелі майстер написав закінчення історії випробувань Психеї і завершальну сцену весілля.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Історія Купідона і Психеї – Якопо дель Селлайо.