Ісус омиває ноги Петру – Форд Мэдоксон Браун

Ісус омиває ноги Петру   Форд Мэдоксон Браун

У цій картині Браун задався метою створити завідомо сучасний зразок релігійного живопису, який би зберігав вірність першоджерела, але при цьому враховував і нове історичні тлумачення Біблії, представлене в сучасних критичних досліджень.

Художнику хотілося зробити наголос на людські взаємини в цьому епізоді: на лагідності Христа, що вмиває і отирает ноги своїм учням; і на замішанні Петра, який змушений змиритися з ритуалом, але себе не пам’ятає від збентеження, приймаючи служіння вчителя. Це видно по тому, як напружені ноги Петра і як неохоче ліва ступня стосується води. Зосередившись на обмиванні як такому, Браун підкреслює мужню силу Христа, міцно ухватившего другу ступню Петра: Художник дотримувався християнської соціалістичної філософії, що знайшла наочне відображення в Картині “Праця”.

Відгуки про картину в пресі були здебільшого негативними; критики визнали ніготь Христа неналежній для божественного сюжету; цей недолік, на їх думку, ще більше посилювався синювато-багровим відтінком шкіри, як ніби її відтирали докрасна. Розчарований тим, що картину ніяк не вдавалося продати, Браун переробив її і одягнув Христа в арабську сорочку, запозичену у Томаса Седдона. І хоча завдяки виправленню тепер вся сцена виглядала більш благопристойно, Браун побоювався, що драпірування привнесли в твір скромність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ісус омиває ноги Петру – Форд Мэдоксон Браун.