Італійський полудень – Карл Брюллов

Італійський полудень   Карл Брюллов

Воістину шедевр світового живопису, найпопулярніша робота Карла, яка розлетілася по світу просто мільйонними тиражами репродукцій, усіляких нашивок ілюстрацій і т. д. Варто задуматися, від куди настільки величезна популярність цього полотна? В цій картині, все очевидно.

Починаючи з того, що досить очевидний той факт, що художник досить щиро, як наживо зрадив всі сторони і почуття цієї картини, не завжди зможеш словами, або наживо діями повторити все те, що подарував нам найбільший художник на своєму полотні. Напевно, варто почати з загального інтер’єру, який оточує дівчину.

У цій картині кожна деталь має своє місце і призначення, і все зроблено для того, щоб надати глядачеві максимально достовірну картинку з приводу того, що відбувається моменту на полотні. Так, наприклад старі сходи, на яку піднялася наша героїня картини, з плетеним кошиком для винограду.

Навіть кожен темно-зелений листочок виноградної лози, ніби живий і відтворює почуття в один тон з героїнею. Сама по собі дівчина має досить ніжний і повітряний образ, її ледве помітний рум’янець на щоках, білосніжна блузка і смаглява шкіра, яка ніби сама випромінює світло і тепло. При вигляді дивний по своїй красі грона винограду, дівчина просто не в змозі приховати свого здивування та захоплення. Уся композиція побудована навколо неї, але вона активно доповнює захоплення дівчини. Чудова гра художника над світлом, дозволяє відчути цю гроно винограду так, ніби ми можемо простягнути руку в картину і відірвати від грона кілька виноградин.

Великі, гарні, карі очі дівчини показують нам кожну крапельку її щирості, чистоти і в якомусь сенсі навіть непорочності, завдяки чому глядач повністю переймається всією ситуацією, і у нього немає причин не вірити ні дівчини, ні художник, що створив це чудове полотно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)