Італійський вид – Федір Алексєєв

Італійський вид   Федір Алексєєв

Перспективна живопис, по якій спеціалізувався Алексєєв в Академії мистецтв, вважалася прикладної областю мистецтва, тісно пов’язаної з театрально-декорационними роботами. Саме в цій області і належало вдосконалюватися Алексєєву в Італії, до чого він, як скоро з’ясувалося, не мав ні найменшої схильності.

Художника привернув міський пейзаж – той вид зображення, де архітектура природно злита з навколишнім природним середовищем, різноманітній і повній життя. “Італійський вигляд” і став поки боязкою спробою створити полотно, в якому висловлювалося його власне розуміння завдань пейзажного живопису. Алексєєв не був у Неаполі, і картина, на думку фахівців, написана за гравюрою, а почасти і за уявою. Але уява художника тяжіє не до величного і грандіозного, а скоріше до ідеалізованої реальності.

Більшу частину полотна займають небо з “класичними”, немов ліпними, хмарами і вода, поцяткована білими мазками, наївно зображують легкий рух хвиль. Композиційних засобів для передачі величезного, але ясно недалекого простору – ось чого шукає Алексєєв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Італійський вид – Федір Алексєєв.