Іван-царевич на Сірому Вовку – Віктор Васнецов

Іван царевич на Сірому Вовку   Віктор Васнецов

Картина Віктора Михайловича Васнецова “Іван-царевич на Сірому Вовку” не що інше, як ілюстрація на давню повість “Іван-царевич і Сірий Вовк”. Сама задумка бере початок в період роботи автора у Володимирському соборі.

Сам сюжет картини говорить про подолання важкого шляху, який обрушився на Івана-царевича через порушення заборон. Дивлячись на картину, видно, що Іван несеться через темний густий ліс.

На передньому плані автор розташував болото з лататтям ліліями, стару похилу яблуню ще з квітучими гілками. Можливо, цим самим він хотів показати надію на краще. Серед усіх сірих і темних фарб погляд відразу знаходить світле пляма Олени Прекрасної в обіймах Царевича. Вони, сидячи на Сірому Вовку, тікають крізь темний ліс від злого царя.

Іван-царевич зображений в красивій царської одязі. Гордо і впевнено він сидить на вовка, його погляд спрямований удалину, а в очах можна побачити віру в порятунок. Ніжно, але в той же час сильно він, притискаючи до себе Олену відчуваючи відповідальність за її порятунок і долю. На обличчі Олени Прекрасної зображені одночасно і страх за їхнє майбутнє і покірність долі і свого рятівника. Руки її безсило впали на коліна, а голова лежить на надійному плечі Івана-Царевича.

На задньому плані зображені потужні стовбури вікових дубів. Колір її темніший і відображає страх і небезпека. Фігура вовка показує, наскільки швидко вони тікають від можливого переслідування. Також неможливо не помітити, що на тлі темного лісу вовк має більш світлі і теплі тони. Я думаю, цим самим автор хотів донести до нас ідею того, що все, що не робиться в порятунок і справедливість є правильним. І завжди повинна бути віра і надія в краще.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Іван-царевич на Сірому Вовку – Віктор Васнецов.