Іван Крилов серед діячів мистецтв – Орест Кіпренський

Іван Крилов серед діячів мистецтв   Орест Кіпренський

Іван Андрійович Крилов народився 2 лютого 1768г. в Москві, але перші роки дитинства провів у Оренбурзі, куди, з нагоди Пугачовського бунту, переведений був його батько, який служив в армії капітаном. По закінченні бунту батько Крилова переїхав до Твері, де турботлива, хоча і малообразованная, дружина його зайнялася вихованням сина і, по смерті чоловіка у 1780 році, залишившись без усяких засобів до життя, визначила хлопчика канцелярським чиновником спочатку в Калязинский повітовий суд, а потім у Тверській магістрат.

В 1782г. Крилов переїхав з матір’ю до Петербурга і поступив на службу в казенну палату, звідки перейшов в Кабінет Його Величності. Втративши матір у 1788р., Іван Андрійович залишив службу і віддався літературі, в якій давно вже пробував свої сили, пишучи ще 15 років від роду оперу “Кофейница”, а потім дві трагедії: “Клеопатра” і “Філомела”, не відрізнялися, втім, ніякими літературними достоїнствами. У 1789 р. Крилов заснував журнал “Пошта духів”, якому в перший раз і з великим успіхом виступив на терені сатири; потім 1792 р. почав видавати журнал “Глядач”, перетворений в наступному року в “С.-Петербурзький Меркурій”. У цих журналах розміщено кілька влучних сатиричних статей Крилова і безліч дрібних віршів.

На справжнє покликання своє – байкаря – Крилов напав тільки в 1808 р., пишучи, в наслідування Лафонтену, байки “Дуб і Тростина” і “Розбірлива наречена”, і за порадою тодішнього знаменитого поета-байкаря В. І. Дмитрієва присвятив себе цьому роду поезії, в якому здобув собі безсмертну славу знаменитого нашого народного письменника. Перше видання його байок, в числі 23-х, з’явилося в 1809 р. Потім видання йшли швидко одне за одним, з додаванням нових байок; останнє, вийшла за його життя в 1843 р., містить їх вже 197.

В 1812г. Крилов був визначений на службу в Імператорську Публічну Бібліотеку, де залишався до 1841 р., і потім, вийшовши в відставку, помер у Петербурзі 9 листопада 1844 р., не пишучи вже до кінця свого життя нічого, крім байок. Літературні заслуги його увічнені пам’ятником, поставлених йому в Літньому саду в С.-Петербурзі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Іван Крилов серед діячів мистецтв – Орест Кіпренський.