Йосип і немовля Ісус – Гвідо Рені

Йосип і немовля Ісус   Гвідо Рені

Картина італійського живописця Гвідо Рені “Йосип і немовля Ісус”. Розмір картини 126 x 101 см, полотно, олія. Сюжетна канва євангельських розповідей про життя Ісуса Христа, Йосифа та Марії розкривається наступним чином. Його народження передбачене ангелом Гавриїлом, що з’явився Діві Марії в галілейському містечку Назареті і возвестившим, що у неї має народитися Син, який буде чудово зачатий за дією Духа Святого; цю ж таємницю ангел, не званий по імені, відкриває Йосифу Обручнику, усиновителю майбутнього немовляти з числа збіднілих спадкоємців єврейської царської династії, з’явившись йому уві сні.

За старозавітними пророцтвами месіанський цар повинен народитися на землі Іудеї, що у Вифлеємі, легендарному місті царя Давида. Провіденціальної причиною, що змусила Марію, яка очікує дитину, та Йосипа відправитися в Вифлеєм, виявляється оголошена римськими окупаційною владою перепис населення, за правилами якої кожен повинен був записатися за місцем споконвічного проживання свого роду.

Там, у Вифлеємі, і народжується Ісус Христос – в хліві, “бо не було їм місця в готелі” . Рятуючи дитину Ісуса від царя Ірода, Марія і Йосип біжать з ним до Єгипту, де залишаються аж до смерті Ірода.

Роки, проведені потім у Назареті, в цілому оточені невідомістю; повідомляється, що Ісус Христос навчається ремесла тесляра, що по досягненні їм іудейського релігійного повноліття під час сімейного паломництва в Єрусалим отрок зник і був знайдений в Єрусалимському храмі “серед учителїв, і слухаючого їх, і запитує їх”, що ці раббі “дивувалися розумові та Його відповідям” і що в іншому він був “в покорі” у Марії та Йосипа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Йосип і немовля Ісус – Гвідо Рені.