Кафедральний собор Лінкольна – Вільям Тернер

Кафедральний собор Лінкольна   Вільям Тернер

Тернер зробив собі ім’я як художник-топограф, успішно освоїв прибутковий ринок літографії. Вперше його гравюри з’явилися у журнальному виконанні в 1794 році. Трохи пізніше він настільки добре освоїв техніку гравюри, що, інтенсивно працюючи, зібрав матеріал для цілих томів.

Самими великими збірками гравюр Тернера стали альбоми “Мальовничі куточки Англії та Уельсу”, що виходили в 1830-х роках. У них було близько 120 гравюр, за кожну з яких Тернер отримував від 60 до 70 гіней. Більшість топографічних робіт Тернера виконано в мальовничій манері.

Найбільшим попитом користувалися види замків, річкових берегів, храмів і старовинних руїн ). Тернер, якщо це потрібно, змінював реальний вигляд місцевості – для нього не становило праці, у прагненні до більшої привабливості, збільшити, наприклад, висоту скелі або надати нові обриси берегової лінії.

Художник завжди працював в тісному контакті зі своїми граверами. Як зауважив один із них, “не було, мабуть, ні однієї пластини, до якої він не доклав свою руку, домагаючись потрібної йому форми, кольору та настрою. Тернер вмів підказати гравера, де додати трохи тіні, трохи світла, де злегка змінити лінію, щоб зображення набуло чітку і зрозумілу форму”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Кафедральний собор Лінкольна – Вільям Тернер.