Каліки – Пітер Брейгель

Каліки   Пітер Брейгель

Самим великим нідерландським майстром середини XVI століття вважається Пітер Брейгель Старший, прозваний “мужицьким”. Походив він із селянської родини, а про те, де і як вчився, нічого не відомо.

У 1551 році він приїхав з північного Брабанта у Антверпен, де був прийнятий в гільдію Святого Луки. Згідно з документами, в 1552-1553 роках художник здійснив подорож в Італію, де побував в Неаполі, на Сицилії і в Римі.

В1554 році він повернувся в Антверпен, потім переїхав в Амстердам і нарешті в Брюссель, де остаточно влаштувався. Повернувшись на батьківщину, Брейгель опинився у вирі боротьби проти іспанського панування. У країні лютувала інквізиція. Іспанці вогнем і мечем намагалися придушити спалахнуло повстання в Нідерландах. Все це знайшло відображення у творчості Брейгеля.

Фантастичні картини його попередника Босха допомогли митцеві знайти новий засіб для зображення того, що відбувалося в реальному житті. Фантастика Босха переноситься їм побутову життя у вигляді гротескних, повних гіркоти і внутрішнього розчарування творів. Картина, яка передана в Лувр в 1892 році, відноситься до останніх творів художника. Через рік після її написання він помер. Страшний світ постає перед нашими очима.

На тлі яскраво-зеленої трави тісняться каліки, жалюгідні людські обрубки. А червоні цегляні стіни, стискивающие простір, ще більше підсилюють відчуття трагічності того, що відбувається в світі навколо нас.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Каліки – Пітер Брейгель.