Кам’яний місток – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Камяний місток   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського живописця Рембрандта ван Рейна “Кам’яний місток” або “Пейзаж з кам’яним мостом”. Розмір картини 29,5 x 42,5 см, дерево, олія. “Різноманітна як за виконання, так і по думках Рембрандт зображує все, що мабуть під сонцем: неживі предмети, краєвид, море, небо, архітектуру, тварин, людей від дитини до старого, від жебрака до короля, всю людську комедію, трагедію, історію. Одним словом, він – художник життя” . Цю універсальну художність виражає всю творчість художника, особливо ж його мистецтво рисувальника. У вищій мірі воно виражає його особисте ставлення до навколишнього світу і життя.

Це мистецтво, на перших порах не призначене для публіки, було свого роду стенограмою природи, розумового процесу художника і досягло повноти вираження в нескінченної ніжності, одночасно незавершеному і точному мовою, глибокої натхненності ведення ліній, воно охоплювало нові аспекти дійсності і відкривало інший світ, світ художнього твору.

Подібне, украй залежне від природи, пов’язане з моделлю осягнення реальності являє собою самовираження в чистій формі. У цій картині Рембрандт зображує невеликий кам’яний місток, немов з’єднує не лише береги, а й рівнину з небесами; як би у випадковому зіткненні водної гладі протоки і ранкового неба відкривається простір пейзажу, простір, наповнене затишком, свіжістю, дихаюче світлом. В цьому пейзажному зображенні частини батьківщини, в історичній чи картині або в портреті – у всьому зображеному, художник Рембрандт ван Рейн як би вивільняє протягом життя, обертовий потік буття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Кам’яний місток – Рембрандт Харменс Ван Рейн.