Кам’яний вік – Віктор Васнецов

Камяний вік   Віктор Васнецов

Васнецову вдалося дуже реалістично зобразити побут стародавніх людей. Він показує їх повсякденні дії, такі, як полювання, бенкет, ритуальні дії.

Художник зобразив купку людей, всі вони в набедрених пов’язках. У них розпатлане волосся. Тіла їх смугли і мускулисті. В центрі стоїть вождь. Він найвищий і найсильніший з чоловіків. Обличчя його суворо, а руки тримають зброї. Решта сидять навколо. Жінка ремонтує одяг, інші чоловіки точать списи, а один з мисливців навіть цілиться з лука у пролітають птахів.

Кілька людей п’ють з глиняних горщиків, а деякі просто сидять, ніби грають у якусь гру. Ще на картині присутні дитина. Це хлопчисько, який з подивом спостерігає за діями старого. А сивочолий старий заточує палицю. Панно написано маслом.

Васнецов спеціально не використовував яскравих кольорів для того, щоб все виглядало природно. Коричневий, бежевий, білий – всі ці кольори художник взяв у самої природи. Васнецов дуже ретельно продумував кожен рух героїв. Він радився з істориками, мистецтвознавцями, археологами. В підсумку. у нього вийшло передати атмосферу стародавнього світу. Картина “Кам’яний вік” може вважатися дійсно однією з найбільш достовірних, з історичної точки зору, картин.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Кам’яний вік – Віктор Васнецов.