Камера дельї Спози – Андреа Мантенья

Камера дельї Спози   Андреа Мантенья

Цикл фресок Мантеньї в палаццо Дукале вважається вершиною творчості знаменитого майстра падуанської школи живопису. Камера дельї Спози перекладається як “Зал молодят” – так назвав цю кімнату мистецтвознавець XVII століття Рудольфи, вважаючи, що це приміщення служило спальнею подружжя Гонзага, які замовлять розпис Андреа Мантеньї.

Однак тепер прийнято вважати, що ця кімната призначалася для аудієнцій, а зовсім не для сну. Незважаючи на це історія зберегла помилкова назва, запропоноване авторитетним Рудольфи. Замовники побажали, щоб художник зобразив тут найбільш значущі віхи їх сімейства, розбавивши сценами з придворного життя.

Вийшло дуже пишне багатофігурні твір мистецтва, яке можна читати немов книгу. Центральним моментом у творі вважається зображення сцени прибуття кардинала Франческо Гонзага в Мантую і його зустріч з батьком Людовіком. Вищим досягненням Мантеньї є чудова трансформація низької стелі кімнати в високий купол, у відповідності з законами перспективи, тільки-тільки отримали своє застосування в живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)