Каприччо з класичними руїнами – Антоніо Каналетто

Каприччо з класичними руїнами   Антоніо Каналетто

Іноді, прагнучи до досягнення художньої гармонії, Каналетто творив дивне простір, що має мало загального з реальністю. Втім, робив це він досить тонко, щоб не перетворювати свої роботи в фантастику. В одних випадках художник лише злегка переставляв акценти в добре відомою глядачеві сцені, в інших – діяв більш радикально.

Каналетто ставився до рідної Венеції не як до застигла навіки даності, але як до художнього напівфабрикату, що допускає захоплюючі перетворення і творчі інтерпретації. “Каприччо” було його улюбленим жанром. Відомий колекціонер XVIII століття Альгаротти визначає цей жанр як “сцену, складену з елементів, які зібрані з різних місць”. Якщо говорити про таких роботах Каналетто, то вони представляють собою поетичні пейзажі, в довільному порядку збирають архітектурні пам’ятники Риму, Падуї, Венеції та Англії.

Однією з найвідоміших картин Каналетто, виконаних у жанрі “каприччо”, вважається “Каприччо з класичними руїнами”. Тут художник композиційно об’єднав в обмеженому просторі руїни античних споруд, які він замальовував під час свого недовгого перебування в Римі в 1719 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Каприччо з класичними руїнами – Антоніо Каналетто.