Капрізніци – Жан Антуан Ватто

Капрізніци   Жан Антуан Ватто

Антуан Ватто першим з художників Франції вирішив відкинути академізм з його героїчною патетикою.

Перед нами одна з його галантних картин. Він прагне передати глядачам переживання і почуття персонажів. Це замальовка, зроблений художником в саду, де зазвичай гуляли представники світського суспільства.

Ми бачимо молоду даму. На ній темний елегантне плаття. Голова її гордо піднята, а губи капризно надуті. Дама обернулася до свого кавалера, а він каже їй щось дуже вкрадливо. Глядачеві стає зрозуміло, що дама і її кавалер розуміються в цих справах. Ми бачимо просто любовну гру. Ця інтимна сценка відбувається в одній з досить відокремлених алей старого парку.

Художник зміг передати терзають героїню сумніви. Вона ніяк не може визначитися з тим, що краще піти або ж вислухати те, що хоче сказати їй чоловік. Ватто хотів максимально точно зафіксувати реакцію жінки і її характер. Він намагався передати тривогу, яку досить складно вловити. Художник абсолютно поетизує абсолютно банальний епізод. Вноситься відтінок мрійливого смутку, яка ретельно приховується. Але при цьому відчувається у всьому.

Колорит картини представляє безперечний інтерес. В його основі тільки ніжні тони. У самих фігурах колір досить насичений. Він підкреслюється м’якістю фарб, які Ватто використовував для зображення пейзажу. Дерева напівпрозорі, а силуети прогулюються пар лише вгадуються.

Можна відчути у всій композиції ритм музики. Контур фігури примхливий, м’які обриси дерев з візерунком тонких сплетених гілок, фарби звучать дуже ніжно. Це немов акорд, який звучить дуже тихо.

Ватто нарочито використовує півтони. Він передає почуття стримано. Композиція побудована витончено. Фарби нанесені мазки. Вони сяють, то лише злегка мерехтять.

Картина неймовірно лірична. Побутова сцена зображена з глибоким ліризмом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Капрізніци – Жан Антуан Ватто.