Капустянка – Микола Фешин

Капустянка   Микола Фешин

“Капустянка” – випускна конкурсна робота Миколи Фешина, після написання якої в 1909 році він офіційно отримав звання художника.

Сюжетом полотна стала буденна сценка з життя селян – щорічна засолювання капусти на зиму на Воздвиження. Написання картини передувала тривала підготовча робота в селі Пушкарка під Арзамасом, де художник вивчав сільські типажі.

Свіжа капуста. Великою купою лежить посеред двору. Поруч з нею сидить повна жінка, яка готується приступити до роботи. Зліва – ще одна жінка, з овочем і ножем в руках. Навпаки – хлопчик, старанно зрізає останні листи з качана. Трохи далі, за його спиною, можна розгледіти, як кілька жінок спільно заготовляють капусту у великому кориті. Тут же, серед натовпу, розносить людям гарячливе огрядна розчервоніла дівчина. Тепло одягнені в цей холодний ранок, об’єднані спільною працею, селяни радіють і веселяться, передаючи святковий настрій глядачам картини.

Незважаючи на те, що всі зображені на полотні персонажі зайняті однією справою, кожен з них індивідуальний. Це простежується у висловах осіб, позах, рухах, особливості складу фігури. Кожен з образів однаково значима для художника, головного людського персонажа тут немає. Центром і смислообразующим ланкою полотна є купа поспевших і готових до засолюванні качанів.

Картина відрізняється холодним колоритом, і тільки соковиті, яскраво-зелені плями листя капусти різко виділяються на темному тлі одягу та свіжої землі.

Показати повсякденність з її простими радощами і печалями, відкрити красу світу у звичних речах і моментах життя – в цьому бачив Н. Фешин головну задачу жанрового живопису. І робота “Капустянка” служить прекрасним зразком вирішення художником цієї задачі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)