Карнавальний вечір – Анрі Руссо

Карнавальний вечір   Анрі Руссо

Для паризької публіки, пересиченій бурхливої творчої життям столиці, відвідування Салону незалежних у 1886 році викликало небувале емоційне пожвавлення, однією з причин якого послужила картина “Карнавальний вечір” написана Анрі Руссо – вже не митником, але й особистістю, поки ще невідомій в колі живописців.

Щоб повністю насититися уїдливим ставленням до полотна, в якому, на думку “знавців” автор дуже ретельно підійшов до опрацювання деталей пейзажу, до того ж нарочито побудував план, до картини підвели патріарха імпресіонізму “Татуся Піссаро”. Насмішників спіткало розчарування: багатство тонів і індивідуальність Руссо були тонко помічені досвідченим майстром і, завдяки його позитивного відгуку про роботу, художник-початківець стає впізнаваним у творчому середовищі Парижа.

До цієї картини – однієї з своїх перших оригінальних робіт, Руссо копіював полотна відомих майстрів з Луврского музею, і виставляв ці роботи на Єлисейських полях у Художньому салоні.

По тому, як Руссо розташував фігури до переднього плану, детально виписав елементи композиції, а також побудував чергування планів, можна говорити про індивідуальність стилю художника, який отримає розвиток у його наступних роботах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)