Картковий будиночок – Жан Батист Симеон Шарден

Картковий будиночок   Жан Батист Симеон Шарден

Цю картину Шарден показав в Салоні 1741 року під назвою “Син мсьє Ле Нуара, забавляющийся будівництвом карткового будиночка”. “Мсьє Ле Нуар” був краснодеревщиком і близьким другом Шардена. Сюжет споруди карткового будиночка – один з найпопулярніших в жанрового живопису XVIII століття.

Досить сказати, що Шарден сам написав ще три картини на ту ж тему. Йому, однак, було чуже прагнення більшості художників “нашпигувати” картину різного роду символами. У картковому будиночку він бачить лише картковий будиночок, дитячу забаву, що допомагає йому створити живий і невимушений портрет хлопчика, поглиненого своїм заняттям.

Точно так само, зазначимо, та мильні бульбашки, що видуваються малюком в картині “Праля” зовсім не є символом дозвільного проведення часу. Але здоровий погляд на предмет не вберіг Шардена від того, щоб його роботі надали сенс, якого автор у неї не вкладав. У 1743 році гравюра з шарденовского “Карткового будиночка” вийшла з наступною підписом: “Що надійніше – твої плани на майбутнє або твій картковий будиночок?”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Картковий будиночок – Жан Батист Симеон Шарден.