Кащей Безсмертний – Віктор Васнецов

Кащей Безсмертний   Віктор Васнецов

Над знаменитим полотном “Кащей Безсмертний” “казкар” в живопису, Віктор Васнецов, працював з 1917 року, а закінчив його художник в 1926 році. Ця картина стала хронологічно останнім його творінням.

Кожен з нас знає казки про Кощея Безсмертного, який уособлює ненависть і зло в російському фольклорі.

Васнецов часто черпав натхнення в російських казках, переносячи образи казкових героїв на свої полотна. Кожен персонаж завжди купував свій характер, душу, з полотна на нас, глядачів, дивиться ніби реально живе людина, а не герой міфу чи казки.

На полотні домінують три кольори: золотий, червоний і темно-коричневий. Основний смисловий акцент робиться на багато обставлені палати з розкішним оздобленням. Жадібний і несамовитий погляд Кощія дає нам зрозуміти, що перед нашим поглядом скупий і жадібність старий, який чахне над своїм багатством. Це ми можемо зрозуміти по трьом великим, многопудовим скринь і горе золота у лівому кутку кімнати.

В центрі картини, навколо цього багатства, Кощій, зображений художником у вигляді кощава, але грізного старця, і юна діва – можна припустити, що Васнецов зобразив Василину Прекрасну. Видно, що в костлявом і потворному тілі не залишилося нічого душевного і теплого. Тільки жадібність і бажання всім і всієї володіти. Корона на голові й меч в руці говорять нам про його всемогутність, але вони не в силах підпорядкувати і, вже тим більше, розташувати до себе юну дівчину. Його погляд застиг на закривавлений меч, і її очах видно неприхований жах і страх перед Кощієм.

Багато відзначали, що за час написання полотна, а він писався ні багато ні мало 9 років, увібрав в себе всі події, що відбуваються в той час в Росії. Також до подій прив’язують символізм в картині. Чи є які-небудь риси символізму у Васнецова у цій роботі важко сказати, але одне очевидно, що його твір точно передало його переживання і почуття автора в період створення цього шедевру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)