Каштани та господарські споруди в Жа де Буффан – Поль Сезанн

Каштани та господарські споруди в Жа де Буффан   Поль Сезанн

“Каштани та господарські споруди в Жа де Буффан” були написані близько 1885 року. Сюжетика полотна відображає характерні для живопису Поля Сезанна образи. Цікавим і незвичайним в картині є співвідношення світла і тіні. Більшою мірою зображення знаходиться у затемненому ракурсі. Пейзаж малює перед нами щільні зарості каштанів. При цьому виникає складне світло-тіньове рішення, при якому переважає ефект затемнення.

Основне положення в картині займають каштани. Господарські будівлі намальовані в просвіт і при цьому неявно проступають крізь темні силуети дерев. Стовбури каштанів виписані чорним кольором. На передньому плані картини зображено три великих каштанового дерева, крізь пишну, густу крону яких проступають фрагменти блакитного неба.

На пейзажі зображений сонячний, ясний день. Про це можна судити з яскравої блакиті небесної поверхні, теплою, яскраво освітленій зелені газону. День грає барвами, випромінює тепло, тихе мирне протягом часу, протягом самого життя.

Художник створює пейзаж з використанням безлічі відтінків. Колірне рішення полотна і вибудовування контрастів робить пейзаж схожим на акварельну замальовку. Барвисті патьоки і переходи кольору надають полотну динаміку разом з особливою спрямованістю штриха.

Для зображення характерна перекличка кольору, гармонія лінійного малюнка. У пейзажі використані елементи графичности, включаючи вихлюпування обсягу за рахунок насичення полотна різким відносинами світла і тіні. Дуже багато пейзажних зображеннях Сезанна залежить від контрастів в поєднанні з м’яким світлом і нюансами тонування. Краєвид “Каштани та господарські споруди в Жа де Буффан” отличителен і помітний в першу чергу тим, що центральним для художника є не залиті сонцем горби і довколишні краєвиди.

Навпаки, погляд живописця приковує багата, тіниста листя каштанів. Художника приваблює затемнена частина природи Жа де Буффан, її прихована примарна краса. У цій роботі світло поступається місце тіні. Головним стає показати яскравість швидше затемнених, ніж освітлених частин пейзажу. Поля Сезанна можна вважати справжнім художником і поетом французького пейзажу. В його творах в кожній грані полотна розчинений повітря, укладена енергія літа, фарб. У цьому пейзажі говорить все, навіть тиша і легкий шелест листя прекрасних каштанових насаджень. Сезанн поетизував французьку природу Провансу, зазначаючи у своїх роботах всю красу краєвидів і мальовничих видів Франції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Каштани та господарські споруди в Жа де Буффан – Поль Сезанн.