Катерина II – законодавиця в храмі богині правосуддя – Дмитро Левицький

Катерина II   законодавиця в храмі богині правосуддя   Дмитро Левицький

Це полотно особливо добре дає уявлення про особливості портрета в мистецтві класицизму, про алегорії і символіці – характерні особливості мистецтва цього часу.

Сам Левицький пояснював так: “Середина картини представляє внутрішність храму богині Правосуддя, перед якою, у вигляді Законодавиці, Ея Імператорська Величність, спалюючи на вівтарі макові квіти, жертвує дорогоцінним своїм спокоєм для загального спокою. Замість звичайної імператорської корони увінчана вона лавровим вінцем, що прикрашає громадянську корону, покладену на чолі ея. Знаки ордена Св. Володимира зображують отличность знамениту за понесені для користі Вітчизни праці, яких лежать біля ніг Законодавиці книги свідчать істину. Переможний орел спочиває на законах і озброєний перуном страж рачит про цілості оних. Вдалині видно відкрите море, а на розвівається російському прапорі зображений на військовому щиті Меркурієв жезл означає захищену торгівлю”.

У цій картині проявляються риси зрілого класицизму: чіткість поділу на кілька просторових планів, насиченість кольору з переважанням холодних тонів, стриманість, пластичність скульптурних форм і використання різних алегоричних прийомів. Полотно зображує Катерину II в білій, красиво отливающей сріблом атласною одязі, вона постає перед нами ніби античний жінка, з сильними велично-плавними рухами і привітною посмішкою.

Вона – прекрасна і урочиста. Левицький створює образ ідеального правителя держави. Зрушений килим, блідо-жовті переливи атласу, горностаєва мантія за правим плечем ще більше підсилюють враження від зображеної на полотні величної імператриці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Катерина II – законодавиця в храмі богині правосуддя – Дмитро Левицький.