Каток для початківців – Млада Фіногенова

Каток для початківців   Млада Фіногенова

Млада Костянтинівна Фіногенова – заслужена російська художниця. Її перу належать дуже красиві і життєві картини. Саме до таких творів можна віднести її полотно “Каток для початківців”.

Хто не любить зиму. Її морози, перший сніг, який кружляє в сонячних променях, граючи веселкою, сніжки, червоні щічки та багато іншого. Багато діти з нетерпінням чекають її, щоб якомога швидше пробігтися по слизькому льоду, пограти в хокей, натерти один одного снігом. У більш сучасному світі вже з’явилася такий потяг, як фігурне катання. Відкриваються цілі комплекси і уроки з такого виду спорту. Але що робити, якщо у тебе немає можливості, не потрібних навичок, щоб записатися на такі уроки. І тут на допомогу приходить наша холодна зима. Вона на будь-якому озері зробить такий каток, що всі комплекси позаздрять. Просто хапай ковзани, друга під руку і вперед. Саме такий каток для початківців і представила нашій увазі Млада Фіногенова.

На картині ми бачимо звичайний місто, оповите зимовою прохолодою. Багатоповерхові будинки покриті снігом, голі дерева сплять посеред вулиць і тільки натовп молоді райдужно катаються на застиглої воді. Хороші люди зробили поручні, щоб самі недосвідчені могли втриматися на ногах і не впасти, тим самим дати привід для гучного сміху.

Дивлячись на картину, ми бачимо чіткі різкі лінії, ніяких плавних переходів або зображення деталей. Здавалося б, все реалістично, але і в той же час немає нічого реального. Таке сучасне мистецтво називають авангардом. Це відхід від матеріального світу в чуттєвий, емоційний. В таких картинах передається не сам малюнок, а настрій, з яким він був написаний.

Судячи по картині “Каток для початківців” душевний стан М. К. Финогеновой відповідав порі року. Настрій було таке ж, як зима, чисте й холодне. Жодних теплих почуттів і емоцій дивлячись на картину, не виникає.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Каток для початківців – Млада Фіногенова.