Кавалер Рамп і його кохана – Франс Халс

Кавалер Рамп і його кохана   Франс Халс

Живопис Франса Халса немов просякнута соками сучасної йому Голландії, молодий бюргерської республіки. Люди на картинах художника сповнені життєвої енергії. Зображений на полотні військовий відпочиває після праць служби. Все добре у веселого і хмільного Кавалера Рампа: стоячи на порозі кабачка, однією рукою він піднімає кубокс вином, а другою гладить вірного пса, до плеча щасливого гуляки пригорнулася подружка.

Подібні картини Халса близькі фламандського живопису з її сприйняттям життя як бенкети. У період написання цього твору художник вже заявляв про себе як прихильник жанрового портрета, в якому він не стільки розкривав психологію людини, скільки розповідав про його життя. Цікаво, що сюжет полотна перегукується з євангельською притчею про блудного сина, який, радіючи, розтратив свій спадок.

Але ніякого відтінку нравоучительности у Халса немає: він щиро захоплюється людиною, люблячим життя. Зупиняти увагу в цій історії на мотиві безтурботного веселощів – цілком у дусі голландських художників, досить згадати картину Рембрандта “Автопортрет з Саскією на колінах” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Кавалер Рамп і його кохана – Франс Халс.