Келих лимонаду – Герард Терборх

Келих лимонаду   Герард Терборх

Це невелика картина, написана з неповторним майстерністю. Вона справедливо могла б носити назву “У сводни”. Однак автор не акцентує увагу на цій темі. На передньому плані сидять ошатно одягнена дівчина і придвинувшийся до неї молодий чоловік. Обидва вони зайняті приготуванням лимонаду: дівчина тримає келих у руці, юнак, притримуючи його, розмішує вміст ложечкою, але приготування напою є лише приводом для їх близькості.

Притримуючи келих, юнак не стільки піклується про його цілості, скільки про можливості торкнутися рукою пухких пальчиків дівчини. Його дуже красномовні й наполегливі погляди, так само як і її легке збентеження, говорять про переживання, ще, може бути, не отримали свого словесного вираження. Третя особа, зображена на картині, – стара, поклала руку на плече молодої дівчини, ніби мовчазно радить їй зважитися на щось певне.

Художник не прагне ідеалізувати своїх персонажів: дівчина має дуже звичайне обличчя з трохи заплилими очима і кирпатим носиком, рудуватий ж юнак у нахлобученной набік капелюсі навіть дещо комічний в ролі доглядає кавалера.

Велику увагу Терборх приділив костюмах і обстановці. Прекрасно виписані столик з посудом, що стоїть праворуч від хлопця, інтер’єр з ліжком під пологом, багата, шаруділи білим атласом спідниця дівчини, золотавий шовк кофтинки, пухнаста хутряна облямівки. В подібних картинах голландські бюргери бачили і себе, і своє життя, і всі предмети, що їх оточують. Не дивно, що подібні до цього живописні твори були зрозумілі і користувалися великою любов’ю і попитом у Голландії середини XVII століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Келих лимонаду – Герард Терборх.