Кентавр Хірон, навчальний Ахілла – Помпео Батоні

Кентавр Хірон, навчальний Ахілла   Помпео Батоні

Картина італійського живописця Помпео Батоні “Кентавр Хірон, навчальний Ахілла” відома також під назвою “Виховання Ахілла”. Розмір картини 147 x 108 см, полотно, олія. Кентаври, у грецькій міфології лісові або гірські демони, напівлюди, напівконі, упереджені до вину супутники Діоніса.

Хірон, у давньогрецькій фессалійської міфології, кентавр, спочатку наділений безсмертям. Батьками Хірона були Кронос і Филира, дружиною була Харикло, а донькою – Гиппа. На відміну від більшості інших кентаврів, славившихся буйством, схильністю до пияцтва і ворожістю до людей, Хірон славився своєю вченістю, був мудрим і добрим кентавром. Він жив на горі Пеліон, був вихований Аполлоном і Артемідою.

У свою чергу вчив дуже багатьох героїв – Ясона, для подорожі якого виготовив перший небесний глобус; Ахілла, якого Хірон годував левиним м’ясом; а також братів Діоскурів, Орфея та інших. Навчав медичного мистецтва Асклепія і Патрокла, а мисливського справі – Актеона. Хірон був особистим другом Геракла, який довгий час жив у печері кентавра.

За переказами Хірон був смертельно поранений отруєною стрілою, випадково пущеної Гераклом. Відчуваючи страшні муки, Хірон відмовився від свого безсмертя, передавши його Прометея. Після смерті Хірон був поміщений богами на небо у вигляді сузір’я Кентавра, або Стрільця. До найвідоміших робіт Батони міфологічної тематики належать: “Кентавр Хірон, навчальний Ахілла” , “Діана і Купідон” , “Геркулес на роздоріжжі між Чеснотою і Пороком”, “Стриманість Сципіона Африканського”, , “Втеча Енея з Трої” , “Марія Магдалина” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Кентавр Хірон, навчальний Ахілла – Помпео Батоні.