Кінець сезону – Вільям Чейз

Кінець сезону   Вільям Чейз

Вільям Мерріт Чейз – рідкісний приклад, коли художник за життя здобув велику популярність, повагу і матеріальну подяку. Основоположник імпресіонізму на американському континенті, Чейза полонили побутові сюжети, пейзажі та портрети. Картина “Кінець сезону” – вдале поєднання всіх трьох пристрастей майстра.

На полотні зображено морський пейзаж, зсунуті стільці прибережного кафе і жіноча фігура, що дивиться у бік моря, розливається білими гребенями-хвилями. Незважаючи на безумовну красу сюжету і його втілення, робота викликає легку ностальгію – ще зовсім недавно на цьому місці вирувало життя, люди в легких літніх костюмах пригощалися напоями, прогулювалися по мальовничому березі, а тепер кафе безлюдно, безлико і зустрічає випадкового глядача “скелетами” складених стільців.

Фігура жінки надає широке поле для фантазії. Хто вона? Можливо випадкова перехожа, а може і господиня кафе. Чим зайняті її думки? Навіть повернена до нас спина підтверджує настрій картини – це легкий смуток то йде теплим днів, то за шумного потоку гостей. В представленій роботі автор залишився вірним своєму індивідуальному стилю – спокійна колірна гамма, легкий вільний мазок і надзвичайна виразність.

Творець власного стилю, основою якої став імпресіонізм укупі з реалізмом, Чейз написав надзвичайно живу й емоційну картину, дивним чином трансформувавши досить буденний побутовий сюжет.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)