Кітті Фішер з папугою – Джошуа Рейнольдс

Кітті Фішер з папугою   Джошуа Рейнольдс

Кітті Фішер – англійська натурниця і куртизанка. Дочка карбувальника, лютерантка. Славилася красою і скупістю. Вона була дуже відома і затребувана. У свій час змагалася з іншою знаменитою красунею, графинею Ковентрі, а Кітті була коханкою її чоловіка, графа Ковентрі.

У 1760-х роках Англію відвідав славетний Казанова. Йому запропонували провести ніч з Кітті за її звичайну ціну – 100 ф/ст. Він відмовився, пояснивши це тим, що Кітті говорила тільки англійською мовою, а Казанова вважав за краще розмовляти з коханкою тільки французькою. За життя і після смерті Кітті Фішер була героїнею численних памфлетів, малопристойних зображень, їй заздрили, її проклинали. А померла вона від отруєння свинцем, так як зловживала косметикою, зокрема, свинцевими білилами, які були отруйні.

Кітті була улюбленою натурницею Рейнольдса. Чому він зобразив її з папугою? Може бути, піймавши хвилину, коли Кітті, не позуючи, бавилася з улюбленцем? А може, він хотів показати, що їй підвладні не тільки чоловіки, але і папуга запросто може заговорити?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)