Клод Моне, який працює в своєму саду – П’єр Огюст Ренуар

Клод Моне, який працює в своєму саду   Пєр Огюст Ренуар

“… Важко визначити з точністю жанр картини Ренуара “Моне, який працює в своєму саду” . Це і портрет, так як перед нами у правій частині картини написаний в зростання Клод Моне перед мольбертом. Це і пейзаж, так як за садом відкривається панорама тихого містечка з невисокими двоповерховими будинками і покритим хмарами блакитним небом.

Все це разом і складає портрет, який виходить за звичні жанрові рамки і перетворюється в особливу портретну композицію, складену з багатьох елементів, які з’єднуючись в нашому сприйнятті, зрештою, найбільш повно змальовують характер і схильності портретованого.

У старості, у бесідах, записаних художником Альбертом Андре, Ренуар згадував, що у нього ніколи не було темпераменту борця і він кинув би все, якби старий Моне, володів бойовим темпераментом, дружньо його не подбодрял.

Таким він і зобразив його на портреті, який зараз знаходиться в Музеї д’орсе в Парижі, стоїть в ріст з палітрою і пензлями в руках, в темному сюртуку і капелюсі, з рішучим і зосередженим виразом обличчя. Моне уважно вдивляється в зацікавив його вигляд і готовий зобразити все це фарбами, густо розміщеними на палітрі, поверненою до глядачів…”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Клод Моне, який працює в своєму саду – П’єр Огюст Ренуар.