Клятва перед Аварайской битвою (Полководець Вартан Маміконян) – Іван Айвазовський

Клятва перед Аварайской битвою (Полководець Вартан Маміконян)   Іван Айвазовський

Іван Айвазовський народився у вірменській родині у Феодосії. Тому доля вірменського народу і його історія завжди цікавили художника. У його творчому доробку є твори, пов’язані з Вірменією, одним з яких є картина “Клятва перед битвою Аварайрской “. Одним з найбільших битв в історії Вірменії є Аварайрская битва. Вартан Маміконян був ватажком вірменської армії, яка зустрілася на Аварайрском поле з перською армією Сасанідів, в три рази перевищує вірмен по чисельності.

Підсумком битви стала поразка вірменської армії, а Вардан Маміконян у цій битві загинув. На картині “Клятва перед битвою Аварайрской ” представлений момент, коли Вартан з молодим юнаком моляться перед хрестом. Їх чекає важка трагічна битва.

Вірмени боролися за право залишитися християнами, і незважаючи на поразку, вони відвоювали собі це право. Айвазовський через таку деталь як хрест підкреслює православне віросповідання вірменського народу. Хрест розташований на невисокої скелі. Молільники стоять на колінах, склавши руки і тихо нашіптують молитву. Полководець одягнений у військові обладунки, його шолом і спис лежать неподалік. В останній раз вони читають цю молитву. Їхні світлі обличчя наповнені благанням й благанням до Бога про переможному закінченні бою.

На дальньому плані можна побачити світле блакитне небо, яке додає святості в картині, блудні туманні гори і темне дерево. Саме це дерево, як темна тінь нагадує про трагічне закінчення битви. Художник спеціально вибирає прямокутний формат картини з напівкруглим завершенням нагорі – це робить картину схожою на ікону. А адже Вартан Маміконян після смерті досі шанується церквою як великий полководець, який віддав життя в боротьбі за християнську віру. У цьому творі яскраво видно романтичні мотиви, тому цю картину можна назвати величним і емоційним шедевром.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Клятва перед Аварайской битвою (Полководець Вартан Маміконян) – Іван Айвазовський.