Книжкові ілюстрації – Марк Шагал

Книжкові ілюстрації   Марк Шагал

Мистецтво гравюри Крокував осягав в Берліні, у Германа Штрука, написав класичне дослідження на цю тему. Займаючись іноді гравюрою по дереву і літографією, він все ж вважав за краще їм офорт. Саме в цій техніці Крокував створив свої знамениті ілюстрації до “Мертвим душам” Гоголя, “Байкам” Лафонтена і Біблії.

Ілюстрація, на якій зображений Ной, випусковий голуба у вікно Ковчегу, взята з Біблії. Над цими ілюстраціями Крокував працював кілька років. На жаль, книги, які планував випустити його замовник, Амбруаз Воллар, так і залишилися невиданими. Воллар помер, а почалася світова війна як ніби поставила хрест на цьому проекті.

І все ж ці книги відбулися: “Мертві душі” з’явилися в 1948 році, “Байки” Лафонтена – в 1952 році, а Біблія – у 1956 році. Кожна з них містила близько сотні великих ілюстрацій. Правда, тиражі були мізерними – 200-300 примірників. В якості книжкового ілюстратора Крокував дотримувався власних принципів, вважаючи, що ілюстрація повинна не переказувати зміст книги, а пропонувати зримі образи того, про що в ній йдеться.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)