Кола в колі – Василь Кандінський

Кола в колі   Василь Кандінський

Картина “Кола в колі” демонструє особливий стиль Кандинського початку 1920-х років, коли він почав викладати в Баухаус у Веймарі. Він відійшов від спонтанного стилю живопису у геометричної композиції.

У цій роботі чорний коло оточує двадцять шість пересічних кіл різних розмірів і кольорів, багато з них перетинається прямими чорними лініями. Два яскравих промені синього і жовтого кольорів, що проходить від верхніх кутів перетинаються по напрямку до центру, змінюючи кольору кіл, де вони перекривають один одного.

Хоча картина “Кола в колі” помітно відрізняється від інших робіт Кандинського початку двадцятого століття, вона відображає його непохитну впевненість в тому, що певні кольори і форми означають емоції, які можуть бути кодифіковані та об’єднані в єдине ціле, що відображає гармонію космосу.

Для Кандинського, коло, одна з самих елементарних форм, мав символічне, космічне значення. Він писав, що “коло являє собою синтез найбільших протистоянь. Вона поєднує в собі концентричні і ексцентричним в одній формі, і в балансі.” В 1931 році в листі до Емілі Хаг в Музей мистецтв Филадедьфии він описав “Кола в колі”, як “першу картину шахти, щоб вивести кіл на тему передній план.”

“Кола в колі” являє собою компактну закриту композицію. Кандинський почав вдумливе вивчення кола як художнього блоку, починаючи з цієї картини. Зовнішній чорний коло, ніби друга рамка для картини, спонукає нас зосередитися на взаємодії внутрішніх кіл і двох пересічних діагональних смуг для посилення ефекту, додаючи перспективу композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)