Колаж Техніка – Олександр Родченко

Колаж Техніка   Олександр Родченко

Колажі характерні для раннього творчості художника, згодом активного зайнятого в галузі культурного будівництва. На початку своєї діяльності він звертався до фотографії, сам проводив зйомки для колажів, використовував фотомонтажі. Закликав “працювати для життя, а не для палаців, храмів, кладовищ та музеїв”. Конструювання і чіткі системи побудови були для Родченко орієнтирами, він ставився до мистецтва як до експерименту, до винаходу нових можливостей і форм.

Колаж “Техніка” був скомпонований з кольорових вирізок в дусі безпредметного живопису того часу. Він був присвячений тріумфу техніки, але ця теза доводиться фотографією візника з санками – засоби пересування потужністю в 1 кінську силу. У цьому творі цікава також введена в нього напис, взята з повсякденною поштової листівки. Вона ніби апелює до іншого, неіснуючої стороні колажу, іншого простору, де в якихось інших вимірах можливість торжества техніки вже переведена в дійсну реальність.

Завдяки коллажам Родченко швидко завоював популярність і створив собі репутацію новатора, був помічений у мистецьких колах нової радянської Росії. Вважав колажі зрозумілими для радянського революційного мистецтва і використовував їх при створенні листівок, агітаційних плакатів, ілюстрацій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)