Коли заспівали зірки – Уильяи Блейк

Коли заспівали зірки   Уильяи Блейк

В кінці життя Блейк отримав від свого друга художника-аквареліста Джона Линнела замовлення на ілюстрації до біблійної Книги Йова. Блейк створив двадцять одну ілюстрацію до Книги, які були надруковані у 1726 р.

Іов був невинний та праведний, богобоязливий і віддалявся від зла. Він був багатий, щасливий і користувався загальною повагою і шаною. Сатана став переконувати Бога, що благочестя Іова відбувається тому, що Господь береже його і сприяє йому у всіх його справах. Вирішивши випробувати Йова, Господь дозволяє Сатані зруйнувати його добробут і його родину: все багатство Іова в одночас виявився знищеним, а його діти гинуть. Але це не змусило Іова нарікати на Бога. Тоді Сатана вразив його по всьому тілу проказою.

Після цього Іова вигнали з міста; одягнений у лахміття, голодний, страждає, сидів він на самоті на купку попелу. Навіть дружина відмовилася спілкуватися з ним – втомившись від нескінченних скарг і нестерпного смердящего духа, який долинав від чоловіка. Почувши про страждання Іова, до нього прийшли його кращі друзі – теманянин Еліфаз та, Вилдад Савхеянин та Нааматянин цофар та. Вони довго дискутували з Іовом, намагаючись довести йому, що якщо Господь наслав на нього цю страшну кару, значить, він або його діти згрішили. Потім з аналогічними нападками виступив юнак, якийсь Елігу, син Варахиилов.

Врешті-решт, Господь відповів Йову із бурі, підтвердивши, що Йов говорив про Нього вірно, а його друзі – немає.

У верхній частині картини зображені чотири співаючих ангела. Під ними – з розпростертими в сторони руками представлений Господь Вседержитель. Нижче, відокремлені від Бога умовної завісою, розташувалися Іов, праворуч – троє його друзів, зліва – юнак Елігу. Всі вони, злегка закинувши голови, благоговійно слухають Господу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)