Колискова – Адольф Бугеро

Колискова   Адольф Бугеро

“Колискова” – картина майстри академічної школи живопису Адольфа Бугеро написана в другій половині xix ст. Вона здається схожою на численну колекцію художника з причини особливої ніжності сюжету. Будучи автором робіт з біблійними важкими мотивами, Бугеро написав свою “Колискову”, змінивши звичне амплуа на світлу сімейну казку. Тема “Колискової” може бути пов’язана з втратою власних дітей художником в ранньому віці. Так, не пізнавши щастя батьківства в повній мірі, Бугеро міг вилити свої тепло і любов до дитини допомогою полотна і масла.

Сюжет картини зрозумілий і близький глядачам. Вона зобразила сцену, мабуть, найбільш дивну і солодке – діє заколисування дитини. Колискова ллється тихо під шурхіт білої вовни в пальцях юної матері. Синок вже заснув, а жінка продовжує качати стару колиска босою ногою. Її очі спрямовані на хлопчика: “Що сниться синові?”. Тут багато тепла і тиші.

Затишний куточок природи приховує в тіні дерев пряху з немовлям. Риса обличчя жінки чисті і відверті. Це обличчя тієї епохи, коли бідні ходили босоніж, пряжу катали вручну, а дітей гойдали в низьких ліжках серед лісової прохолоди так легко.

Робота цікава не тільки ідеєю. Тут відображені особливості філософського часу раціоналізму і облагороджування природи, логіки і просвітництва. Єство і впорядкованість всіх складових “Колискової” зрозумілі сучасникові. Не треба домислювати ідею. Треба лише насолоджуватися спогляданням прекрасного листа. Не дивлячись на те, що робота відноситься до жанрового живопису, що займає по ієрархії академізму “низьку” планку, “Колискова” у рамках сучасного мистецтва особливо цінна. Її цінність полягає в людських емоціях, про які мовчить більшість полотен тієї епохи.

Виявляється сухим “раціоналізаторам” були близькі і турбота, і трепетні почуття любові, тепло та сімейні цінності. А поки що, спостерігаючи за тихим сном немовляти, можна просто помовчати і слухати, слухати ту колискову, що співає мовчазне полотно Бугеро.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)