Композиція IV – Василь Кандінський

Композиція IV   Василь Кандінський

Картина “Композиція IV” задумана дуже світлої з великою кількістю ніжних тонів, які часто перетікають один в інший, жовтий теж холодний. Ставлення світло-ніжно-холодного до гостро-який рухається становить головний контраст в картині. Тут, як мені здається, цей контраст ще сильніше, але зате і твердіше внутрішнє відвертіше. В результаті з’являється більш точне враження.

Настрій автора передано через внутрішній рух направо, а невеликих форми рухаються ліворуч, що створює дивовижну гармонію мас і простих лежать ліній.

Звертає на себе увагу контраст розпливчастих і контурних форм, тобто лінія просто як лінія і як контур, який сам звучить подібно лінії. У той же час кордонів форм перекриті фарбами, де переважає звучання фарб над звучанням форм.

Взагалі це творіння видатного майстра дуже музично, мимоволі звучать акорди, які завмирають, то виникають знову. Кандинський завжди мріяв про ситентезе живопису і музики, і це знайшло втілення в його абстрактних ліричних композиціях. Картина без назви, тим не менш вона викликає почуття, перегукується з настроєм автора і глядача, і діє піднесено заспокійливо, як і всяке справжнє твір мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Композиція IV – Василь Кандінський.