Композиція VI – Василь Кандінський

Композиція VI   Василь Кандінський

Композиція VI виражає можливість, яка бути викликана великою катастрофою. У цій роботі, руйнування матеріального світу визначається формами і явища розпадаються на наших очах, як і розчиненому силуеті в туман.

Василь Кандинський писав про картину: Ви можете побачити два центру на картині: 1. Зліва є ніжний, рожевий, злегка розмитим центр з слабкими, невизначеними лініями. 2. Праворуч з’являється грубий червоно-синій центр, який дещо дисонує з гострими, недобрими, сильними і дуже чіткими лініями.

Між цими двома центрами є третій, який може бути розпізнаний тільки поступово, але він є головним центром. Тут білі і рожеві кольори вспениваниются таким чином, що вони, здається, лежать поза площині полотна або якийсь інший ідеальної площині. Швидше за все, вони плавають у повітрі, і виглядають як оповиті парою. Можна спостерігати подібне відсутність площині і невизначеності відстаней, наприклад, як в паровій російській лазні.

Людина, що стоїть посеред пари не близько і не далеко, він знаходиться десь. Внутрішнє сприйняття всієї картини визначається головним центром, розташованим “десь”. Я багато працював у цій частині, поки я не досяг ефекту: спочатку це було тільки моє неясне бажання, а потім ставало усе більш ясно всередині мене.

Малі форми картини вимагали зробити дуже простий і дуже широкий ефект. Для цього я використовував довгі урочисті рядки, які я вже використав у “Композиція 4”. Я був дуже радий побачити, як це пристрій, який я використовував один раз перш, виробляє зовсім інший ефект тут. Ці лінії з’єднують з важкими поперечними лініями, що проходять в них навмисно у верхній частині картини, і вступають в прямий конфлікт з ними.

Для того, щоб пом’якшити вплив дуже драматичних ліній або, іншими словами, щоб приховати занадто нав’язливим драматичний елемент, я зобразив фугу з рожевих плям різних відтінків. Вони створюють велике хвилювання з великим світом, і дають об’єктивність.

З іншого боку, це урочисте спокійне настрій порушується різними синіми плямами, даючи внутрішнє відчуття тепла. Теплий ефект кольору, який є холодною по своїй природі посилює драматичний елемент, але знову ж це робиться об’єктивно і піднесено. Глибокі коричневі форми вводять ноту виражається розсіяно, що нагадує елемент безнадії. Зелений і жовтий кольори оживляють це стан розуму, надавши йому відсутню діяльність.

Я використав поєднання гладких і шорстких областей, а також безліч інших способів обробки поверхні полотна. Таким чином, глядач переживає нові емоції, які виходять від картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)