Композиція з фігурами – Любов Попова

Композиція з фігурами   Любов Попова

Картина написана в дусі синтетичного і аналітичного кубізму. Дві людські фігури, складені з геометричних деталей і майже розчинені на аналогічному тлі. При візуальному сприйнятті картини їх образи необхідно зусиллям волі виокремлювати із загального простору.

Характер розташування “кубизированних персонажів” нагадує композицію “Сільська любов” Ж. Бастьєн-Лепажа, створену в 1882 році. Вона була популярна в колах російських художників. На ній представлена сцена “освідчення в коханні”. Колорит картини, заснований на жовтих і синіх тонах, сприяє уособлення гармонії людських взаємин.

Використані розміщені навколо 2 фігур атрибути: на 1 плані розташована ваза з фруктами, зліва помітний глечик, праворуч – гітара. Вони не зовсім деформовані в дусі кубізму і легко впізнавані, так що можна говорити про те, що художниця не прагне повністю порвати з відчутність земного світу і його предметністю.

Кубізм не охоплює повністю її творчістю як художній стиль і спосіб світосприйняття. Це полотно – проміжний крок на шляху до кубофутуризму. Воно було продемонстровано на виставці “Бубновий валет” в 1914 році. За рівнем майстерності конструювання обсягу на площині його можна поставити в 1 ряд з творчими роботами Малевича.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Композиція з фігурами – Любов Попова.