Концерт Фрідріха Великого в Сан-Сусі – Адольф Менцель

Концерт Фрідріха Великого в Сан Сусі   Адольф Менцель

Адольф Менцель отримав перші навички в мистецтві у свого батька, пізніше він відвідував рисовальний клас Берлінської Академії мистецтв, але не був задоволений системою викладання й продовжив навчання самотужки.

Художник багато подорожував, на його творчість помітний вплив справило знайомство з німецької та французької живописом. В історію мистецтва Менцель увійшов як реаліст. Найбільшу популярність йому принесли роботи, пов’язані з ім’ям Фрідріха Великого.

Вперше Менцель звернувся до цієї теми в той час, коли отримав замовлення на виготовлення ілюстрацій до “Історії Фрідріха Великого” Ф. Куглера. Фрідріх II Великий став для Менцеля ідеалом правителя. Інтерес до його особистості посилився у художника після революції 1848 і 1849 він приступив до створення серії з 11 полотен, присвячених епоху освіченого правління Фрідріха II. Одне з цих полотен – “Концерт Фрідріха Великого в Сан-Сусі”.

Митець ретельно вивчав побут, історію, мистецтво, літературу епохи Фрідріха. Менцель прагнув до достовірної трактуванні образу освіченого монарха. Картини серії стали одними з найвідоміших творів художника. Вони вплинули на творчі пошуки російських художників об’єднання “Світ мистецтва”. Інші відомі твори: “Залізниця Берлін-Потсдам”. 1847. Державні музеї, Берлін; “Похорон жертв березневих”. 1848. Кунстхалле, Гамбург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Концерт Фрідріха Великого в Сан-Сусі – Адольф Менцель.