Концерт – Лоренцо Коста

Концерт   Лоренцо Коста

У часи Ренесансу не так часто траплялося, щоб художник писав картину, намагаючись зобразити в ній не якісь символи, а просто вподобану сцену з реального життя. Коста, мабуть, належав до меншості: “Концерт” написаний заради задоволення показати людей, які співають у гармонії і занурених у виконувану ними музику. Центр картини займає велика лютня, яку ніжно чіпають досвідчені пальці музиканта.

Лютняр здається байдужим до навколишнього і заклопотаним тільки злагодженим співом з партнерами. Співаки з боків отстукивают ритм на мармуровому огорожі кольору меду, за яким вони почуваються цілком в світі музики. Вони впевнені в собі, зосереджені, не звертають уваги на лежать перед ними ноти. Пишно вдягнена, прикрашена коштовностями жінка дружньо поклав руку на плече музиканта – жест, що виключає навіть думка про любовний зв’язок.

Музика часто ставала символом залицяння або флірту, але тут ми бачимо тріо, самозабутньо занурений у світ музики. На парапеті лежить ще один витончений музичний інструмент зі смичком. Співаки виглядають усунутими, замкнутими в своєму чарівному світі музики. Вони дивляться кожен в свою сторону і, схоже, належать до різних верств суспільства. Багата жінка, добре одягнений лютнист і простолюдин справа – все настільки заклопотані своїм заняттям, що їм важко навіть повернути голову.

Зачіска жінки злегка растрепалась від напруги, а волосся чоловіків буквально змокли від старання. Співак праворуч схопився за шнур, який перетинає його тіло і тримає капелюх з пером. Однак видно, що це мимовільний жест. Обидва співака відбивають ритм, але з широко розкритим, спрямованим в одну точку очам ми здогадуємося, що вся їхня увага зосереджена тільки на чаром музики

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)